Ozajstné syry a mliečne výrobky

Mlieko a mliečne výrobky sú jednou z najcennejších potravín, ktorá môže byť pre dospelých, ale hlavne pre deti, zdrojom veľkej výživných a ďalších životne dôležitých látok. Naši dodávatelia sú často sami chovateľmi dobytka, ktorý produkuje mlieko. Vďaka dôstojným podmienkam chovu, zdravému krmivu a šetrnému spracovaniu mlieka sú ich výrobky podstatne chutnejšie ako konvenčná produkcia veľkých mliekarní. Mlieko neprechádza procesom homogenizácie, ktorý narúša prirodzenú štruktúru mlieka. Krátka pasterizácia pri cca 72-75 stupňoch Celzia zaručuje približne týždennú trvanlivosť - zabudnite teda na mlieko, ktoré vydrží mesiace "čerstvé".

Mlieko, zakysané produkty, jogurty, tvaroh, maslo, čerstvé a zrejúce syry čakajú v našich chladničkách práve na vás. Každý výrobca vyrába originálne výrobky, ktoré sa oplatí ochutnať a porovnávať. Objavte svet plný nových chutí :-) !

Niektorí naši dodávatelia mlieka a syrov sú:

 • Plachtinská farma Baránek – na rodinnej farme pri Veľkom Krtíši, v Dolných Plachtinciach, vyrábajú tradičným spôsobom ručne syry a syrové špeciality z kravského a ovčieho mlieka podľa prísnych noriem Európskej únie. Výroba prísne dodržiava hygienické predpisy, pretože nepoužíva chemické konzervačné látky. Tým zaručuje farma Baránek originalitu, nenapodobiteľnosť a čerstvosť svojich výrobkov.
 • Agrofarma červený Kameň - sa nachádza v malebnom prostredí Bielych Karpát v blízkosti štátnych hraníc s Českou republikou. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 1992. Vznik spoločnosti bol postavený na dlhoročnej tradícii v oblasti poľnohospodárstva a mliekarenstva v regióne, v ktorom sa nachádza. Najdôležitejším predmetom činnosti je spracovanie kravského a ovčieho mlieka a výroba tradičných slovenských špecialít.
 • Foodart - dodávajú nám skvelé mliečne dezerty. A prečo ich vyrábajú? Ich cieľom bolo, je a bude, citujeme: „Vytvárať pre ľudí pocit istoty, že v našich produktoch sú používané iba suroviny vysokej kvality, sprostredkovávať našu radosť a entuziazmus z možnosti vyrábať a distribuovať zdravšie potraviny, uľahčovať život alergikom a ľuďom so špeciálnymi požiadavkami na stravu a hlavne dokazovať Vám denne, že nám záleží na Vašom zdraví a zdraví Vašich ratolestí."
 • Hruštínske syry - pán Šeliga vyrába v Hruštíne skvelé tradičné syrové nite, uzlíčky a mini pareničky.
 • Agro-Bio Hubice – neďaleko Šamorína, v novej modernej minimliekarni agrodružstva Hubice, päť tetušiek vyrába mlieko, jogurty, smotanu, tvaroh a iné výrobky z kravského mlieka.
 • Kozí vŕšok - Využíva rokmi overené tradičné postupy a poctivú ručnú prácu spája s modernými technológiami, vďaka ktorým môžu každý deň prinášať dobré veci z kozieho mlieka v prvotriednej kvalite. Dodávateľmi Kozieho vŕška sú farmári, ktorí svoju prácu robia s láskou a ich zvieratá sa pasú na zelených lúkach, čo sa prejavuje na kvalite a chuti mlieka.
 • Orava Milk - mliekari z Leštín vytvorili Orava Milk, záujmové Združenie, ktoré opisuje svoju činnosť takto malebne: " Orava Milk na začiatku dediny, hore kopcom stojí. Už skoro ráno z nej každý deň cisterna pre čerstvé kravské mlieko do okolitých družstiev vyráža. Keď späť plná oravského mlieka dorazí, sa s radosťou výroba syrov, tradičného masla i cmaru začína. Večierkom hotovo máme a náklad čerstvý priamo k vám do obchodov a reštaurácií s chuťou mieri." Príďte ochutnať k nám do Ozajstného jedla – Sklizeno!
 • Taste Slovakia
 • Eko farma Važec - Poľnohospodárske družstvo Važec je certifikovanou EKO farmou na severe Slovenska. Od ekologicky chovaných kráv a oviec vám prinášame fantasticky chutné BIO syry, korbáčiky, parenice, domácu bryndzu, zákvas a žinčicu.
 • Farma rodiny Němcovy
 • Gader

Fotogaléria